Nowe dowody osobiste.

Dzięki piątkowemu głosowaniu w sejmie już w 2011 r. otrzymamy nowe dowody osobiste z podpisem elektronicznym do komunikacji z instytucjami państwowymi. Ma to olbrzymie znaczenie dla osób dla których telepraca stanowi podstawę działania.

Nowa wersja strony

Niniejszym nową wersję witryny "Telework.pl Telepraca w Firmie" uważam za otwartą ;)

Dofinansowanie PARP

Firmy innowacyjne a do takich z pewnością należą te gdzie wdrażana jest telepraca powinny udać się na stronę www.parp.gov.pl...

Dzień bez samochodu

W dniu wczorajszym obchodziliśmy "Dzień bez samochodu". Gdyby nie otwarte bramki w metrze wraz ze stosowną informacją oraz wzmianki w sieci, to nawet bym tej wspaniałej akcji nie zauważył. Niestety autobus jechał w takim samym korku jak zwykle. A przecież wystarczyło by zostać telepracownikiem i problem korków stałby się zdecydowanie mniej uciążliwy. Ale wszystko przed nami ;-).

Bezpłatny Internet na 2,5 GHz

Kolejny już raz przychodzi mi pozytywnie pisać o inicjatywie Pani Anny Streżyńskiej. Urząd Komunikacji Elektronicznej chce przy okazji przetargu na częstotliwości w paśmie 2,5 GHz dla mobilnego internetu zapewnić bezpłatną możliwość podłączenia z ograniczoną prędkością. Jednak nie słówko "darmowy" budzi mój entuzjazm ale to że ma on być powszechnie dostępny, również na terenach gdzie nie ma innych możliwości podłączenia do Sieci. Nareszcie dostęp do internetu zaczyna być traktowany jako usługa powszechna jak drogi, woda czy elektryczność a to "woda na młyn" dla telepracy i telepracowników.